WooCommerce - Extensions - WooCommerce Bookings - en to nb_NO translation catalogue (127 entries)

en: left
nb_NO: venstre

en: Start from scratch
nb_NO: Begynn fra bunnen av

en: Templates
nb_NO: Maler

en: Next Month
nb_NO: Neste måned

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å redigere denne gjenstanden.

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
nb_NO: Unserialiserende forekomster av denne klassen er forbudt.

en: Cloning is forbidden.
nb_NO: Kloning er forbudt.

en: Docs
nb_NO: Dokumenter

en: View Documentation
nb_NO: Vis dokumentasjon

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

note: translators: 1: booking end date
en: Booking End Date: %s
nb_NO: Sluttdato: %s

note: translators: 1: booking start date
en: Booking Start Date: %s
nb_NO: Startdato: %s

note: translators: 1: booking id
en: Booking ID: %s
nb_NO: Reservasjons ID: %s

en: Price
nb_NO: Pris

en: Quantity
nb_NO: Antall

en: This booking is awaiting your approval. Please check it and inform the customer if the date is available or not.
nb_NO: Denne reservasjonen avventer din bekreftelse. Vennligst sjekk og bekreft tilgjengeligheten.

note: translators: 1: billing first and last name
en: A booking has been made by %s and is awaiting your approval. The details of this booking are as follows:
nb_NO: En reservasjon har blitt gjordt av %s og avventer din bekreftelse. Detaljene for denne reservasjonen er:

en: Booking End Date
nb_NO: Sluttdato

en: Booking Start Date
nb_NO: Startdato

en: Choose a date above to see available times.
nb_NO: Velg en dato over for å se tilgjengelige tidpunkt

en: Year
nb_NO: År

en: Paid
nb_NO: Betalt

en: Booking Time
nb_NO: Reservasjonstidspunkt

en: Booking Date
nb_NO: Reservasjonsdato

en: Your booking is awaiting confirmation. You will be notified by email as soon as we've confirmed availability.
nb_NO: Din reservasjon avventer bekreftelse på tilgengelighet. Du vil motta en epostadresse så snart vi har avklart tilgjengeligheten.

en: Request Confirmation
nb_NO: Sjekk tilgjengelighet

en: Check booking availability
nb_NO: Sjekk tilgjengelighet

en: [{blogname}] New booking for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}
nb_NO: [{blogname}] Ny reservasjon for {product_title} (Order {order_number}) - {order_date}

en: [{blogname}] Your booking of {product_title} has been confirmed (Order {order_number}) - {order_date}
nb_NO: [{blogname}] Din booking for "{product_title}" har blitt bekreftet (Order {order_number}) - {order_date}

en: Multipart
nb_NO: Flerdelt

en: Choose which format of email to send.
nb_NO: Velg hvilket e-postformat å sende med.

en: Email type
nb_NO: E-post type

en: Enable this email notification
nb_NO: Aktiver dette e-postvarselet

en: You must choose a future date and time.
nb_NO: Du må velge et fremtidig tidspunkt

en: Time is required - please choose one above
nb_NO: Tidspunkt er nødvendig - Vennligst velg en over

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Check Availability
nb_NO: Sjekk tilgjengelighet

en: Invalid product.
nb_NO: Ugyldig produkt.

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Invalid data store.
nb_NO: Ugyldig datalagring.

note: translators: 1: count, 2: count
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Kansellert <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Kansellert <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: count, 2: count
en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Bekreftet <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Bekreftet <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Admin menu name]
en: Resources
nb_NO: Ressurser

en: Booking ID
nb_NO: Reservasjons ID

en: Disconnect
nb_NO: Koble fra

en: Enable logging
nb_NO: Skru på loggføring

en: Your booking can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
nb_NO: Ordren din kan ikke lenger bli kansellert. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp.

en: A booking that requires confirmation has been removed from your cart. It is not possible to complete the purchased along with a booking that doesn't require confirmation.
nb_NO: Vi beklager! En reservasjon som krever bekreftelse vedrørende tilgjengelighet er fjernet fra din handlekurv. Det er desverre ikke mulig å fullføre en slik reservasjon sammen med kjøp av et annet produkt.

en: Ends
nb_NO: Slutter

note: translators: %s: product duration in minutes
en: &times; %s minutes
nb_NO: &times; %s minutter

note: translators: %s: product duration in hours
en: &times; %s hours
nb_NO: &times; %s timer

note: translators: %s product duration in days
en: &times; %s days
nb_NO: &times; %s dager

note: translators: %s: product duration in weeks
en: &times; %s weeks
nb_NO: &times; %s Uker

note: translators: %s: product duration in months
en: &times; %s Months
nb_NO: &times; %s Måneder

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Date
nb_NO: Dato

en: Message
nb_NO: Melding

en: Email subject
nb_NO: E-post emne

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Next
nb_NO: Neste

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Title
nb_NO: Emne

en: Settings saved
nb_NO: Innstillinger lagret

en: Day
nb_NO: Dag

en: Month
nb_NO: Måned

en: Schedule
nb_NO: Planlagt

en: Today
nb_NO: I dag

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Time Range
nb_NO: Tidsrom

en: Max
nb_NO: Maks

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Click to toggle
nb_NO: Klikk for å veksle

en: This option affects how bookings are checked for availability.
nb_NO: Dette valget påvirker hvordan Reservasjoner sjekkes for tilgjengelighet.

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: to
nb_NO: til

en: Time Range (all week)
nb_NO: Tidsrom (hele uken)

en: Time Ranges
nb_NO: Ridsrom

en: Date range
nb_NO: Datointervall

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: December
nb_NO: Desember

en: October
nb_NO: Oktober

en: July
nb_NO: Juli

en: June
nb_NO: Juni

en: May
nb_NO: Mai

en: March
nb_NO: Mars

en: February
nb_NO: Februar

en: January
nb_NO: Januar

en: Save/update the booking
nb_NO: Oppdater reservasjon

en: Move to trash
nb_NO: Flytt til søppelbøtta

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

note: translators: 1: maximum bookable date
en: This booking is scheduled over the product's allowed max booking date (%s). Please ensure this is correct.
nb_NO: Denne reservasjonen spenner over max lengde (%s). Vennligst sjekk og rett opp dette.

en: Phone:
nb_NO: Telefon:

en: No billing address set.
nb_NO: Ingen fakturaadresse satt.

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Email:
nb_NO: Epost:

en: Customer details
nb_NO: Kundedetaljer

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å bruke denne siden.

en: Resource
nb_NO: Ressurs

en: Custom field deleted.
nb_NO: Tilpasset felt slettet.

en: Custom field updated.
nb_NO: Tilpasset felt oppdatert.

en: Booking updated.
nb_NO: Reservasjon er oppdatert

en: Add Range
nb_NO: Legg til periode

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: If not bookable, users won't be able to choose this block for their booking.
nb_NO: Brukere vil ikke kunne velge denne blokken for sin reservasjon.

en: Bookable
nb_NO: Reserverbar

en: Range type
nb_NO: Periodetype

en: The quantity of this resource available at any given time.
nb_NO: Mengden av denne ressursen tilgjengelig til enhver tid.

en: Available Quantity
nb_NO: Tilgjengelig antall

en: Resource details
nb_NO: Ressursdetaljer

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: N/A
nb_NO: I/A

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Parent products
nb_NO: Forelderprodukt

en: Name
nb_NO: Navn
